info@ahmetyigitnakliyat.com.tr

Tarihçe

1971 Ahmet Yiğit Nakliyat
Kuruluş Yıllı

Ahmet Yiğit Nakliyat, isminden de anlaşılacağı gibi rahmetli Ahmet Yiğit tarafından 1971 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. Ahmet Yiğit’in nakliye sektöründeki hikayesi 1971’de İstanbul’da başlamıştır. O yıllar Türkiye’de henüz otobanların olmadığı hatta boğaz köprüsünün bile kurulmadığı bir dönemdir. Ağır taşıma sektörünün yarım asırlık tecrübeli firmalarından biri olan Ahmet Yiğiti Nakliyatın tarihçesi bir başarı hıkayesi olmuştur.

1976 Ahmet Yiğit Nakliyat
Mersin’e Yolculuk

Firma 1976 yılına kadar İstanbul’da faaliyetlerine devam etmiş, daha sonra Mersin’e taşınarak yeni bir döneme geçiş yapmıştır.

1982 Ahmet Yiğit Nakliyat
C2 Belgesi Alınmıştır

Ahmet Yigit 1982 yılında C2 belgesi almaya hak kazanmış ve böylelikle uluslararası alan olan Ağır nakliye sektöründe önemli bir kazanç edinmiştir.

2003 Ahmet Yiğit Nakliyat
İstanbul şubesi Açılmıştır

2003 yılında ise yeni bir stratejik karar alarak hikayenin başladığı, endüstriyel bölgelerin kalbinde yer alan İstanbul’a dönerek şubesini açmıştır. Ahmet Yiğit şu an Mersin, İstanbul, İzmir ve Trieste’deki dört ofisinde faaliyetlerine devam etmekte olup, yetişmiş ve tecrübeli işgücü ile proje lojistiği ,ağırnakliye taşıma ,vinç proje taşımacılığında konusunda ülke sınırlarını aşan haklı bir markaya sahip olmuştur. Ahmet Yiğit Nakliyat , proje nakliye,ağır kaldırma ,taşıma lojistiği konusunda her geçen gün konumunu güçlendirmeye devam etmekte olup gelişen teknolojiye uygun olarak müşteri ve iş ortaklarınının taleplerini dikkate alarak yatırımlarına devam etmektedir.

1971'den Bügüne Ahmet Yiğit Nakliyat
Büyüme Hikayesi

İlerleyen yıllarda ailenin diğer fertleri olan Mustafa ve Hasan Yiğit’in, firma yönetiminde aktif görev alması çocukluk yıllarında babaları rahmetli Ahmet Yiğit’in yanında çırak olarak başlamıştır. Mersin’de sektörün sevilen isimi olan Ahmet Yiğit sektöre ilklerin yatırımlarını yapmış nakliya sektörüne 70 yıllarda katma değer kazandıran bir duayen isimlerden biridir. Ağır nakliye sektörüne Kamyonculuk ile başlayıp Ağır taşıma, nakliye sektörüne önemli bir getiren Ahmet Yigitin ölümünden sonra Mustafa, Hasan Yiğit kardeşlerin babalarından aldıkları bayrağı sürdürebilir hale getirmek firmalarını sürekli yenileyip doğru yatırımlara odaklanmışlardır. Özelikle nakliyat sektörünün olmazsa olmaz olan araç ve ekipmanlara yapılan yatırım Ahmet Yiğit nakliyatı sektörün öncü firması haline getirmiştir. Çocuk yaşlarda başlayan bu serüven 3. jenerasyonun firmaya katılımı ile ağır sanayi sektörünün gelişmesi ve yatırımlarının hız kazanması sonucu Ahmet Yiğit Ağır nakliyat kendisini geliştirerek sürekli yeni yatırımlar yapmak suretiyle sektörün ihtiyaçlarını takip edip sektöre heyecan ve yenilik getirmeyi öngören uzman personeli ve ekibi ile ağır taşıma ,vinç proje taşımacılığında başarılara imza atmaya devam etmektedir.